סניף צפון של ארגון "יד לאישה" נחנך בעפולה

אורטל לוי

הסניף אשר החל את פעילותו לפני כ-3 שנים, ימשיך להעניק מענה ללקוחותיו בכל ברחבי הצפון,  לרבות באזור חיפה, הגליל, העמק והגולן. "יחד נמשיך לפעול על מנת לשחרר לחופשי כל אישה עגונה ומסורבת גט ברחבי הצפון הכלואה בשבי בעלה" אומרת מנהלת הסניף עו"ד תהילה כהן

סניף צפון של ארגון 'יד לאישה' מבית רשת 'אור תורה סטון', המייצג עגונות ומסורבות גט, חנך השבוע את משרדיו החדשים בעיר עפולה. הסניף ימשיך להעניק מענה ללקוחותיו בכל ברחבי הצפון,  לרבות באזור חיפה, הגליל, העמק והגולן. העובדת הסוציאלית של הארגון  מיכל אור, תמשיך אף היא ללוות את לקוחות הסניף במעון החדש, מרגע הפנייה הראשונה ולאורך ההליך כולו, עד לשחרורה של כל לקוחה. "אנו קוראות לכל אישה הנמצאת לקראת או במהלך תהליך גירושין לפנות אלינו לקביעת פגישת ייעוץ חינם" אומרת מנהלת הסניף עו"ד תהילה כהן, "נשים שתוגדרנה מסורבות גט או עגונות, תזכנה לייצוג משפטי וליווי סוציאלי".

ארגון 'יד לאישה' הוקם בשנת 1997 על ידי רשת מוסדות אור תורה סטון, וכיום הוא הארגון הגדול ביותר בארץ ובעולם לשחרור נשים עגונות ומסורבות גט. במהלך 25 שנות פעילותו, סייע צוות הארגון ללמעלה מ-1000 נשים להשתחרר מכבלי נישואיהן.

לפני כשלוש שנים, הצטרף לשלושת סניפיו של הארגון בירושלים, תל אביב ובאר שבע, סניף צפוני במטרה להעניק מענה לנשות האזור. הארגון מעניק באמצעות צוות טוענות רבניות, עורכות דין ועובדות סוציאליות מעטפת תמיכה רחבה ללקוחותיו, הכוללת שירות וייצוג משפטי, שירות סוציאלי, ליווי ואימון אישי, קבוצות העצמה וסיוע כלכלי. הארגון אף מציע שרות גישור לקראת גירושין במחיר מסובסד, במטרה למנוע הסלמה של סכסוכי משפחה. כמו כן, הארגון מקדם פתרונות הלכתיים למניעה ושחרור מסורבות גט ועגונות, ומקיים פרויקטים שונים להגברת המודעות הציבורית לבעיה.

"התופעה הקשה של סרבנות הגט הינה בעיה חוצת אוכלוסיות וגילאים, וגם באזור הצפון ישנן נשים רבות אשר מוצאות עצמן כבולות בנישואיהן בניגוד לרצונן" אומרת עו"ד כהן, "המציאות המצערת הינה, כי גם במאה ה-21 נאלצות נשים רבות להילחם את מלחמתן על מה שכבר אמור היה להיות מזמן זכות טבעית ובסיסית של כל איש או אישה באשר הם – הזכות להיות חופשיות. יחד נמשיך לפעול על מנת לשחרר לחופשי כל אישה ברחבי הצפון הכלואה בשבי בעלה".

"אנחנו נרגשות מאוד על המשרדים החדשים, אשר ממוקמים במרכז העיר במיקום נגיש ונוח" מציינת העובדת הסוציאלית של הסניף מיכל אור, "חשוב שכל אישה שנמצאת בשבי הנישואין תדע שיש לה מקום אצלנו ועם פנייתה אלינו תקבל ליווי אישי, משפטי ונפשי אשר יסייע לה ויתמוך בה בתהליך הפרידה המו רכב".

סניף צפון - עורכת דין הילה כהן והעובדת הסוצאלית מיכל אור
סניף צפון
חדשות
לירן צ'רחי

אדוני ראש הממשלה

אבו צאלח הדסק הערבי אדוני ראש הממשלה, חברי קבינט המורחב ולאלה שאת החיים של בני משפחתי ועם ישראל הפקדנו ביד שלכם: שר הביטחון רמטכ"לראש אמ"ן

Read More »
חדשות
לירן צ'רחי

החלל ה 16 של כרמיאל עידו אביב ז"ל

הציבור מוזמן לחלוק כבוד אחרון היום ב 15:00 רס"ר (במיל') עידו אביב ז"ל במשך כל הלילה דיווחים ברשתות הערביות על חיילים הרוגים בעזה ,במשך החג

Read More »
בניה ושיפוצים

כתיבת תגובה