חוזרים לסגרים? משרד הבריאות מכין אותנו!

משכנתא כרמיאל

עם העלייה בתחלואה – משרד הבריאות ממליץ לשוב לעטות מסכות בחללים סגורים ובפרט בהתקהלוית!

זו הדרך להפחית הדבקות בקהילה ולשמור על אוכלוסיות הסיכון והמבוגרים, אשר פגיעים במיוחד לתחלואה קשה ותמותה מפני הנגיף.

בימים האחרונים מורגשת בישראל עלייה חדה מאוד בכמות המאומתים לקורונה, ויחד איתה נרשם זינוק גם בתחלואה הקשה. אנחנו רוצים לשמור על השגרה – אבל גם על הבריאות.

במצב שבו המשק פתוח לחלוטין, השגרה נשמרת ואין מגבלות – האחריות האישית לזהירות של כל אחד ואחת מאיתנו עולה.

על כן – אנחנו מבקשים מכם להקפיד לעטות מסכה בחללים סגורים, לא כי זה חובה – אלא כי זה מעשה של סולידריות ואכפתיות כלפי הזולת.

עטיית מסכה היא פעולה פשוטה, אי הנוחות היא שולית לעומת התרומה והיכולת לעבור את העלייה הזו בשלום ובמינימום תחלואה קשה ונפטרים. על כולנו להקפיד – לשמור על עצמנו ועל אחרים.

שורה ארוכה של מחקרים מהעולם הדגימו כי שימוש במסיכות פנים בחללים סגורים, מפחית באופן משמעותי ביותר את הסיכון בעבור הפרט להידבק בנגיף קורונה או להדביק אחרים אם נושאים את הנגיף.
בהקשר זה, קיימת חשיבות רבה להקפדה על עטייה נכונה של המסיכה (כיסוי מלא של הפה והאף ואטימה תקינה, באופן רציף, בחללים סגורים).

על אף שיש מי שמנסים בעקביות לזרוע ספקות באשר ליעילותן של המסכות, המידע המדעי בדבר יעילותן במניעת הידבקות והדבקת אחרים בנגיף הוא מבוסס ואיתן!

מחקרים רבים הדגימו כי עטיית מסיכות במרחב הציבורי מפחיתה באופן משמעותי את העברת הנגיף גם ברמת בקהילה.

מחקר של ה-CDC (המרכז לבקרת מחלות) האמריקאי מצא כי מי שמקפידים על עטיית מסכה בעת שהותם בחללים סגורים, מוגנים יותר מפני הדבקה, כאשר שימוש רציף במסכות הפחית את הסיכון להידבקות בעד 50%

קורונה
הקורונה ממשיכה בעלייה בכל המדדים – נדבקים, חולים קשה ומונשמים.
לצד זאת, שומרים על משק פתוח והשגרה נמשכת – אבל בזהירות המתבקשת!
בואו נשמור על עצמנו, על המבוגרים וקבוצות הסיכון – מסיכות, חיסונים, ערנות מוגברת לקיום תסמינים והעדפה לשהייה באוויר הפתוח ככל הניתן! בואו נעבור את העלייה הזו עם מינימום תחלואה קשה ונפטרים.
קורונה
חדשות
לירן צ'רחי

אדוני ראש הממשלה

אבו צאלח הדסק הערבי אדוני ראש הממשלה, חברי קבינט המורחב ולאלה שאת החיים של בני משפחתי ועם ישראל הפקדנו ביד שלכם: שר הביטחון רמטכ"לראש אמ"ן

Read More »
חדשות
לירן צ'רחי

החלל ה 16 של כרמיאל עידו אביב ז"ל

הציבור מוזמן לחלוק כבוד אחרון היום ב 15:00 רס"ר (במיל') עידו אביב ז"ל במשך כל הלילה דיווחים ברשתות הערביות על חיילים הרוגים בעזה ,במשך החג

Read More »
ביטוחים

כתיבת תגובה