הצעירים 'הופכים את הגליל למרכז'

כחודש לפני ועידת הגליל ה-10 של הרשות לפיתוח הגליל והמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, התכנסו במרכז הצעירים בבית השותפויות מטה אשר מנהלי מרכזי הצעירים של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל לדיוני הכנה לקראת הועידה, בשולחנות עגולים שעסקו בסוגיות הבוערות לצעירי הגליל. בין המשתתפים היו גם מנהלי מרכזי הצעירים מיישובי הסביבה ביניהם כרמיאל, משגב ועוד. בגליל פועלים ביוזמת המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל 50 מרכזי צעירים המיועדים לבני גילאים 18-40.

 

את היום פתח אילן שוחט, מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל: "על מנת שנוכל באמת לעסוק באתגרים הבוערים עימם מתמודדים הצעירים, את תוכן וועידת הגליל הקרובה שתעמוד בסימן 'הופכים את הגליל למרכז' יקבע כאן השטח, מרכזי הצעירים שהם עמוד השדרה והלב הפועם של הגליל. קיבלנו השנה החלטה להחזיר את הכוח אל מרכזי הצעירים ולשים את הדגש על תחום התעסוקה שמהווה פקטור משמעותי כדי להביא לכאן זוגות צעירים. החזון של המשרד, בהובלת השר עודד פורר, הוא ליצור מרכזים עצמאיים שיודעים להתנהל בזכות עצמם ולא מסתמכים על אזור המרכז. הגיע הזמן להפסיק לחשוב איך מביאים את תל אביב לגליל אלא לזהות את הנכסים הייחודים ומנועי הצמיחה ועל בסיסם ליצור תוכניות עבודה".

 

צילומים אייל מרגולין - ג'יני
צילומים אייל מרגולין - ג'יני

במסגרת היום התקיימו פאנלים בנושאי הליבה החשובים לצעירים כמו חוסן קהילתי, מנהיגות, השכלה וקריירה, תשתיות ופיתוח, איכות ואורח חיים ועוד. לצד מנהלי מרכזי הצעירים בגליל, השתתפו גם נציגי המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, נציגי ארגונים חברתיים ועמותות הפועלות בגליל, נציגי משרדי ממשלה, המרכז לשלטון מקומי, הסוכנות היהודית ועוד, במטרה להעלות את אתגרי הגליל והצעירים על סדר יומה של הוועידה העשירית וכך ליצור שיח ציבורי ושינוי אמיתי.

 

"הצעירים הם העתיד של הגליל והעתיד של המדינה. 'שמים את הגליל במרכז' זו לא רק כותרת נהדרת אלא תכנית עבודה אמיתית. אנחנו רוצים שהמרכז יסתכל על חבל הארץ הזה ויראה שאנחנו לא חיים פה מתוך כורח אלא מתוך רצון. יש פה מיקרוקוסמוס של תרבויות ויתרונות רבים", אמר ראש הרשות המארחת, משה דוידוביץ' ראש המועצה האזורית מטה אשר. "הנהגת המשרד הנוכחית היא היחידה שבאמת קראה את תוכניות העבודה שלנו והולכת איתנו על זה בכל הכוח. יחד נגרום למדינה לתת את היחס הראוי לחבל הארץ החשוב הזה"

ועידת הגליל העשירית תתקיים במגדל העמק, י"ז אלול 13.9 בהשתתפות שרים וחברי כנסת, ראשי רשויות, מנכ"לים בכירים ומשתתפים רבים נוספים במטרה להעלות את הגליל על סדר היום הציבורי.

חדשות
לירן צ'רחי

אדוני ראש הממשלה

אבו צאלח הדסק הערבי אדוני ראש הממשלה, חברי קבינט המורחב ולאלה שאת החיים של בני משפחתי ועם ישראל הפקדנו ביד שלכם: שר הביטחון רמטכ"לראש אמ"ן

Read More »
חדשות
לירן צ'רחי

החלל ה 16 של כרמיאל עידו אביב ז"ל

הציבור מוזמן לחלוק כבוד אחרון היום ב 15:00 רס"ר (במיל') עידו אביב ז"ל במשך כל הלילה דיווחים ברשתות הערביות על חיילים הרוגים בעזה ,במשך החג

Read More »
אסיף

כתיבת תגובה