הילד עדיין מרטיב בלילה? אפשר לטפל בזה !

מג'ד אל כרום

ההסלמה בדרום, מבצע "עלות השחר" שהסתיים לו רק לאחרונה או המצב הביטחוני הלא פשוט היו לדעתכם אחד הגורמים לבעיות הרטבה של ילדכם? כנראה שלא. לדברי ד"ר מיכאל הררי, מהמרכז הרפואי "מדיקל טופ", מומלץ שתחשבו על הצד ה"טכני", הפיזי. מחקרים רבים בכל הקשור להרטבה של ילדים מוכיחים כי לרוב מדובר בעיה פיזית, אשר ברוב המקרים יש לה בסיס גנטי.

ד"ר מיכאל הררי מהמרכז הרפואי "מדיקל טופ" במתחם סנטר הגליל בראש פינה הינו רופא ילדים בכיר, בעל תת התמחות בבעיות של הרטבת לילה וחוסר שליטה וניסיון עתיר שנים, מציע "להפיג את החששות, אפשר לטפל במקור הבעיה מהשורש ולפתור אותה באמת".

לבעיות הרטבה ושליטה בסוגרים (שתן וצואה) אצל ילדים יש אינסוף השלכות רגשיות ופסיכולוגיות שללא ספק גורמות לטשטש את הגבול באבחון מקור הבעיה, תופעה זו עשויה להופיע גם ביום וגם בלילה ובדרגות חומרה שונות. "הורים רבים בשל חוסר ידע נוטים להאשים את הילד בחוסר אחריות. חשוב להבין – אמנם הסיטואציה לא נוחה לסביבה, אך מי שסובל באמת הוא הילד עצמו. ככל שההורים ידחקו בילד ויראו לו שהם מאוכזבים ממנו הבעיה תוחמר והפתרון לה יתרחק", מסביר ד"ר הררי.

לדברי ד"ר הררי: "ילד המתמודד עם בעיה מהסוג זה סוחב עול כבד על גבו, חוסר השליטה בסוגרים גורם לחוסר ביטחון בשל בעיה שאיינה בשליטתו!".

אז מה הפתרון? לטענת ד"ר הררי זו הבנת הבעיה על-ידי ההורים ואי הטלת אשמה על הילד: "כאשר מבינים שהבסיס לבעיה הוא פיזי-גנטי, הילד מיד מרגיש הרבה יותר טוב ופחות 'אשם', עם האבחנה מגיעה גם הקלה להורים ולילד. כרופא, אני לא מופתע כשהורים מייחסים את הבעיה למקור רגשי, לרוב הורים מגיעים אליי לאחר שהם 'מיצו' את כל האפשרויות, וכאשר הם מבינים שהילד לא אשם, תחושת הסיפוק שלי היא עילאית, יחד אנו יוצאים לדרך בטוחה עד למיגור הבעיה".

ד"ר מיכאל הררי, רופא ילדים בכיר מעניק שירות במרכז הרפואי הרב תחומי של הגליל- מדיקל טופ במתחם סנטר הגליל בראש פינה.

דוקטור הררי
חדשות
לירן צ'רחי

אדוני ראש הממשלה

אבו צאלח הדסק הערבי אדוני ראש הממשלה, חברי קבינט המורחב ולאלה שאת החיים של בני משפחתי ועם ישראל הפקדנו ביד שלכם: שר הביטחון רמטכ"לראש אמ"ן

Read More »
חדשות
לירן צ'רחי

החלל ה 16 של כרמיאל עידו אביב ז"ל

הציבור מוזמן לחלוק כבוד אחרון היום ב 15:00 רס"ר (במיל') עידו אביב ז"ל במשך כל הלילה דיווחים ברשתות הערביות על חיילים הרוגים בעזה ,במשך החג

Read More »
חמוץ מתוק כרמיאל

כתיבת תגובה