היכן אתם מצביעים בבחירות לראשות המקומית 2024 ?

כל מה שרציתם לדעתם במקום אחד

בשל מלחמת "חרבות ברזל" הבחירות לרשויות המקומיות נדחו ובמקום ב- 31.10.23, הן יתקיימו ביום שלישי, יח' אדר א' ה'תשפ"ד, 27 בפברואר 2024. 
ביום זה זכאים תושבי הרשויות המקומיות בכל הארץ, הרשומים בפנקס הבוחרים של הרשות, לבחור את נציגיהם לניהול הרשות המקומית בה הם מתגוררים.

הבחירות לרשויות המקומיות נערכות אחת לחמש שנים.​  

על ניהול מערכת הבחירות המוניציפלית במדינת ישראל אמונה היחידה לפיקוח הארצי על הבחירות אשר פועלת במרץ על מנת שיום הבחירות יתנהל כסדרו תוך הקפדה על מקצועיות ללא פשרות, תקינות ההליכים וטוהר הבחירות. ביום הבחירות מושקעים משאבים רבים על מנת לאפשר לתושבי הרשויות השונות לבחור את נציגיהם לשלטון המקומי במדינת ישראל. 

איתור קלפי, רוצים לדעת איפה אתם מצביעים? לקראת הבחירות הקרובות מפעיל משרד הפנים כנסו לקישור מודיעין בחירות-איתור הקלפי שלי שתוכלו לדעת היכן אתם מצביעים בכל מקום בארץ .

בהתאם לחוקי הבחירות לרשויות המקומיות, נדרשים הבוחרים לבחירה כפולה בעיריות ומועצות מקומיות בפתק הצבעה צהוב לראש הראשות, ובפתק לבן לרשימה למועצת העיר.

 על מנת לסיים את מערכת הבחירות בסיבוב ראשון מתמודד אחד צריך לעבור את רף ה 40% מקולותיהם של המצביעים ובמידה ואף אחד מהם לא עבר, יתקיימו בחירות שניות שבועיים לאחר מכן בין שני המועמדים המובילים מהסיבוב הראשון .

מי יכול לבחור בבחירות לראשות ?

הזכות להשתתף בבחירות נתונה לכל אזרח ישראל או תושב קבע אשר ביום הבחירות מלאו לו 17 שנים לפחות, דהיינו מי שנולד עד ליום 31 באוקטובר 2006 (ט' בחשוון ה' תשס"ז) ועד בכלל. זאת בניגוד לבחירות לכנסת, בהן נתונה הזכות רק לאזרחים ורק מגיל 18 שנים.

בהצלחה לכל המתמודדים ולתושבי מדינת ישראל

 

בחירות לרשות העיר
חדשות
לירן צ'רחי

אדוני ראש הממשלה

אבו צאלח הדסק הערבי אדוני ראש הממשלה, חברי קבינט המורחב ולאלה שאת החיים של בני משפחתי ועם ישראל הפקדנו ביד שלכם: שר הביטחון רמטכ"לראש אמ"ן

קרא עוד »

כתיבת תגובה